Malta'da Eğitim, Malta Eğitim, Maltada Eğitim


Malta Dil Okulları
Dil okulları ile ilgili ayrıntılı bilgiler...
Malta Yaz Okulları
Yaz Okulları ile ilgili ayrıntılı bilgiler
Malta Hakkında
Ülke hakkında tanıtıcı bilgiler
LiveZilla Live Help
Malta hakkında, malta da egitim, malta dil eğitimi, malta ingilizce eğitimi, malta ingilizce kursu

Malta Hakkında

Malta Hakkında bilgi edinmek için sizler için hazırladığımız Malta tanıtım videomuzu izleyebilirsiniz. Video İçin Tıklayın!

Yüzyıllardır onlarca devletin egemenliği altına girmiş olan Malta, 1964 yılından beri bağımsız bir cumhuriyet şeklinde yönetilmektedir.Uzun yıllar İngilizler tarafından yönetilen ada şu an için bile küçük bir İngiltere görünümündedir.

Ülkede Maltaca ve İngilizce olmak üzere iki ana dil konuşulmaktadır. Adada pek çok ingilizce eğitim veren dil kursu bulunmaktadır. Bu kurslar gerek ucuzlukları gerekse verdikleri kaliteli eğitim sayesinde adayı tipik bir öğrenci şehri görünümüne sokmuştur. Adaya yılda 25.000'in üzerinde öğrenci gelmektedir.

Malta, İngilizlerin tatil seçenekleri arasında en üst sırada yer almaktadır. Yazın İngiliz turistlerin akınına uğrayan adada bol bol ingilizce pratiği yapmak mümkündür. Bunun yanında değişik ülkelerden gelen öğrencilerle tanışma fırsatına da sahip olabilirsiniz.

Üç küçük adacıktan oluşan bu ülkenin nüfusu sadece 400 bin. En büyük ada olan Malta'da 375 bin, Gozo'da 25 bin ve minik bir ada olan Comino'da ise sadece 4 kişi yaşıyor.

Her yıl nüfusunun 3 katı turisti ağırlayan Malta, uluslararası otel zincirleri tarafından kesfedilmiş ve bir çok lüx konaklama seçenekleri mevcut. Yeni otellerin inşaatı da sürüyor. Aslında Malta hem köklü tarihi, hem de denizi, güneşi ve kumuyla bir turistin aradığı her şeye sahip. Hem tatil hem dil okulları diyorsanız, bunun için de Malta ideal bir seçim olacaktır.

Dalış meraklısı olanlar için ideal olan Malta koyları her mevsim sizi bekliyor.

Başkent Valetta turistler için ideal bir ortam sunuyor. Burada alışverişinizi yapabilir, sevdiklerinize hediyelerinizi alabilirsiniz. ( Malta şarapları özellikle tavsiye edilir...)Valetta, Malta tarihinin önemli kilometre taşı olan ve "büyük işgal"i anlatan müzeye de ev sahipligi yapiyor. Turgut Reis komutasındaki Osmanlı Donanması'nın 1565 yılındaki kuşatmasına karşı kenti kahramanca savunan şövalyelerin hikayeleri burada anlatılıyor. Müzeyi gezerken bir "Türk" olarak zaman zaman kızabilirsiniz. Kuşatılan kentin yasadığı dram çok etkileyici üç boyutlu filmler ve animasyonlarla anlatiliyor. Anlaıim etkileyici, ancak çıkan sonuç sizi biraz gücendirebilir!... Valetta'ya gidip de St. John katedralini görmeden gitmek de olmaz. Valetta'da dünyanın en büyük zırh koleksiyonunu da gezerek şövalyeleri yakından taniyabilirsiniz..

Maltanin St Julians şehri ve Bay street ise Bodrum tarzı barlarla ve restaurantlarla dolu bir eğlence merkezi. Malta'da son yıllarda birbiri ardina açılan dil okullarının da etkisiyle artan genç nüfus hafta sonları buraya akın ediyor.

 Ana Sayfa | Malta'da Eğitim | EC Malta | ESE Malta | | Sprachcaffe Malta | Malta vizesi | Malta Yaz Okulu | Malta Hakkında | Bize Ulaşın

 

Copyright © 2009 - 2018 Malta'da Eğitim - maltadaegitim.info - Tüm Hakları Saklıdır